Дельта Банк. Бій із гідрою

Якщо вам, як і мені, “пощастило” мати вклади в Дельта Банку, то вам, певно, стане в нагоді моя історія. Постараюся навчити вас, як встигнути вихопити свої гроші із цієї палаючою халабуди, що з непорозуміння зветься банком.

Проблема

В мене є картка Дельта Банку і я хочу забрати з неї гроші. Здавалося б, де тут проблема?

Це ж не депозит, наприклад, а власні гроші з поточного рахунку. За ідеєю, їх можна на першу вимогу зняти в будь-якому відділенні, просто в касі.

Ось ми приходимо до каси й кажемо: “доброго дня, в мене тут є ***000 грн, можна зняти, а рахунок закрити?”. І чуємо у відповідь: “Так, можна! Але тільки 500 грн. Готівки в касі мало.”

Охуїваємо від почутого і намагаємось замовити потрібну нам суму готівки на “десь через тиждень”. Чуємо знову: “Ні. Тільки 500 гривень. Замовлень не приймаємо!”

Отримуємо 500 гривень і, як довбойоб, йдемо до дому пити пустий чай.

Наступні візити в банк, розмови з начальниками відділень, зі службою підтримки, з Господом Богом та іншими прояснюють таку картину:

  1. в касі одного відділення можна зняти лише 500 грн на добу. Можна бігати по різним відділеннях та знімати в кожному по 500 грн.
  2. в банкоматі Дельта-Банку можна зняти з кожної картки 1000 грн на добу. Але в банкоматі ніколи немає грошей. Це в них така фішка.
  3. в банкоматі системи “АТМосфера” можна зняти 500 грн на добу з кожної картки. Знімайте хоч в Credit Agricole, хоч в ВТБ, хоч в УкрЕксім, нема проблем. В Дельті навіть можуть люб’язно надати вам список таких банків-партнерів.
  4. Переказати гривні на інший банк через касу можна, але “є імовірність, що гроші зависнуть на кореспондентських рахунках на тижні, або навіть місяці”, воно вам треба?
  5. Переказати гривні на інший банк через MyDelta теж можна, але 2500 в день, і переказ зависає десь на тиждень, перевірено. Ну його до дідька…

Пробіжка підтюпцем

Тобто, на перший погляд, картинка така.

Бігаєш по 2 відділенням, стоїш в чергах в касу:

2 * 500 = 1000 грн

Ходиш, наприклад, з двома картками по банкоматах інших банків (банкомати Дельта порожні, пам’ятаєш?):

2 * 500 = 1000 грн

В решті решт свої 2000 в день маєш без нелюдського напрягу. Якщо сума невелика, то можеш далі не читати.

Якщо ж треба зняти більше, то ласкаво просимо до світу корупції:

Спрут розправив плечі

У якийсь момент якась гундоса тварюка на касі (або зам. начальника, або економіст) тобі це обов’язково запропонує…

Можеш не чекати, та запитити сам. Річ в тому, що в касі можна зняти суму більшу, ніж 500 гривень. Можно й 2000, або навіть 5000. Але це можливо лише, якщо ти оформляєш страховку в розмірі приблизно 2% від суми, яку хочеш зняти.

Так, я знаю ти не хочеш нічого страхувати, але тобі доведеться, інакше знімай по 500 грн. Це в них такий прикол. Певно вони отримують премії за оформлення страхових договорів, або відкати якісь від ПРАТ “Страхова компанія “Арсенал страхування”, не важливо…

Іноді, коли клієнта запарює оформляти страховий договір, вони можуть навіть взяти “страховочні” гроші просто так, готівкою, не через касу, без квітанції, без договору: “Тобі ж гроші потрібні, чи саме страховка?”

Тобі видадуть твої гроші з картки — або в закритому конверті, або в окремій кімнаті, щоб не викликати обурення пенсіонерів, які стоять в черзі за своїми 500 гривнями. Щоб тебе не відлупцювали ті, хто стоїть за тобою в черзі, бо їм скажуть, що “вибачте, гроші в касі закінчилися”. Так, якщо вони узнають чому гроші закінчилися, то лупцюватимуть саме тебе, а не касира й не начальника відділення.

Якщо вистачить нервів, можеш завітати ще в одне відділення та зняти ще до 5’000 таким же чином. Та ще й випотрошити два банкомати – отже отримаєш 12’000 на день. Якщо пощастить, на практиці, враховуючи усілякі фактори — десь 6’000—7’000.

Але ж коли цього тобі мало (мажор, чи що?), або якщо тобі соромно обламувати пенсіонерів, то є інший вихід. Електронні платежі.

Віртуальна реальність

Ця лазівка ще залишилась, але поспішай. Банк вже ледь пихкає, тому прикрити все можуть в один момент.

Замовляєш віртуальні картки, якими можна розраховуватися в інтернеті (це робиться через MyDelta). З віртуальної картки можна розраховуватися на суму 2500 грн/день. З кожної. Тому робиш їх одразу десятка два.

Розкидуєш через MyDelta свої грошенята про віртуальних картках, та потім виводиш їх через http://pay2you.com.ua/ на інші банки, де в тебе є MasterCard, і знімаєш гроші без зайобів.

Якщо в тебе є 20 таких віртуалок, то після деякого тренування ти можеш знімати десь 20 * 2’500 = 50’000 на день. Комісія складатиме 1% від платіжної системи плюс 1% від банку отримувача. Ті ж самі 2%.

Якщо треба ще більше, то ти вже не мажор, а олігарх, і тому можеш просто купити цей сраний банк. Хоча певен, з того мало радощів.

Є певні ньюанси. Так, наприклад, ПриватБанк іноді не приймає гроші, або миттєво повертає. Або ще гірше — повертає, але не миттєво. Денний ліміт твоєї віртуалки при цьому вважається використаним. Раджу пробувати різні банки-отримувачі, наприклад Ощадбанк, або Укрексімбанк. Ці працюють надійніше.

Здавайте валюту!

З доларами все дещо гірше. Або ти їх не побачиш взагалі, або можна їх cконвертувати в касі та покласти на гривневий рахунок, а з нього вже виводити вищезгаданими методами. На момент написання статті курс на чорному ринку складає 16, в НБУ 15, а хлопці-довбойобці з Дельта-Банку купують твої долари по 14.20. Але ж інакше — ніяк. Ну, майже ніяк.

Справа в тому, що, хоча операції в валюті і заборонені, ти можеш розраховуватися ними з віртуальних карток через Інтернет.

Так, наприклад, можна тричі на день вивести по $60 з доларових віртуальних карток на картку MasterCard іншого банку через платіжну систему http://www.mastercard.com/ua/consumer/money-send.html

Далі наступає ліміт з боку отримувача (або платіжної системи). Та можна спробувати виводити на інший MasterCard, здається.

При цьому гроші повинні виводитися на гривневу картку. Так, нажаль, знов тебе змусять конвертувати долар в гривню. Але курс тут буде ближчий до НБУ. Десь по 15 на сьогодні.

Одразу кажу — це буде повільніше, аніж виводити гривню. По-перше, тут нижчі ліміти, по-друге, MoneySend кожного разу потребує SMS-веріфікації. Але можливість таки існує…

Своя унікальна атмосфера

Дельта Банк не вважає що він тобі щось винен. ДельтаБанку насрати на тебе. Тому звикай, що будеш тупотіти по відділеннях, як сраний лох, навіть якщо в тебе є півмільона на їхніх рахунках, і вони, за ідеєю, повинні з тебе пилинки здувати. Готуйся до злих задрючених тіток на касі, барижних начальників відділень та менструально-дратівливих економістів.

В відділенні ти нічого не запитаєш, тебе майже завжди будут посилати на… гарячу лінію, а та буде майже завжди зайнята. Про ліміти по операціях тобі скоріше за все дадуть неповну, а часто й неправдиву інформацію, бо оператори гарячої лінії не завжди володіють повною картиною. Так, наприклад, мені вдавалося знімати з віртуальних карт через Pay2You по 2’500 грн на добу, хоча на гарячій лінії мене запевняли, що ліміт 900.

Буває й навпаки. Система (MyDelta чи Pay2You) часто каже тобі, що ти не можеш здійснити операцію, бо перевищений ліміт, хоча ти знаєш, що взагалі сьогодні ще нічого не робив. Тоді оператори гарячої лінії вмикають тактику “це технічні проблеми”. Взагалі на технічні проблеми, пов’язані з міграцією “на нову процесингову платформу”, посилаються при будь якому шухері. Навіть обмеження на видачу 500 грн з каси у них буває пов’язане з цією міграцією.

Є ще один прикол. Наприклад, ти хочеш перевести кілька тисяч на картку дружини або матері (котра тут, поруч з тобою). А в касі тобі кажуть, що не можуть перевести більш ніж 1’000 грн з картки на картку, бо: “В нас мало грошей на готівковому залишку”. Так, так, тобі не почулося, по безналу вони не можуть перевести, бо нема нала.

Це Дельта Банк, твоє персональне пекло %username%.

Як надурити 100500 бабусь

Місто Харків, справжня земля обітована для переселенців з окупованої зони, що хочуть почати тут нове життя, та “пенсійних туристів”, що приїздять за пенсією “до фашистських бандер”. В пенсійному фонді величезні черги з бабушок та дідушок, що йдуть переоформлювати пенсію. В тому ж пенсійному фонді, аби стареньким було зручно, сидить люб’язна дівчинка в червоно-білому, що допомагає їм оформити картку для пенсій в.. Дельта Банку!

А за місяць ті ж дідушки й бабушки в ще більших чергах за готівкою (“500 грн в одні руки, наступний!”) мруть від втоми, зневіри та людської байдужості.

Цей лохотрон треба якнайшвидше припиняти, бо це є геноцид. Я вимагаю представників преси та телебачення звернути увагу на таке нехтування законами здорового глузду, на такий брак людяності і безнаказане свавілля з боку колись нормального банку.

Епілог

Свої гроші я забрав. Найбільші втрати були, в основному пов’язані з конвертацією доларів. Менші — з комісіями. Але три тижні, повні нервів, ненависті, роздратування, та фактично викинуті з життя, мені ніхто не поверне. Куди дивиться НБУ та СБУ — питання риторічне. Що ж ми, не розуміємо?

Але народний гнів може сягнути критичної межі, і коли йтиметься про бунт незадоволених вкладчиків, я, здається, знаю, в який банк полетять перші коктейлі молотова.

P.S.

За браком часу я довго писав цю статтю. За цей час стало неможливо виводити гроші з віртуальних карток через Pay2You. Тепер цей сервіс працює тільки з платиковими картками. При цьому ліміт на основному рахунку складає 2’500 грн на добу, а на будь-якій дебетній картці – 0 грн (але його можна підняти на горячій лінії до 2500 кожного дня). То ж швидкість виводу грошей тепер залежить від кількості пластикових карток, котрі вам вдасться випустити в Дельта Банку. За допомогою віртуальних карток ви ще можете розплачуватись в інтернеті по 600 грн за добу, але на момент публікації статті це ще було неможливо, бо MasterCard не працював знов-таки “з технічних причин”.

Експериментуйте, все змінюється що не кожного дня, та змінюється не в кращій бік.

Advertisements
%d bloggers like this: